Lugemist

still life, meal, drink-2963302.jpg

Histamiinist ja histamiini tundlikkusest

Lisaks kehasisesele histamiini tekkele, on võimalik histamiini saada ka toiduga, sest seda toodavad bakterid oma elutegevuse käigus toidu seismisel, fermenteerumisel, töötlemisel. 

bowl of fruit, breakfast, food-1205155.jpg

Kiudaineterikas toit - mida ja milleks?

Tomati, kurgi ja kartuli igapäevane söömine ei taga kaugeltki kiudainete mitmekesisus vajadust. Mis tüüpi toiduaineid peame teadlikult oma menüüsse kaasama ja miks, selgub allolevas postituses.

food, dessert, cake-3048440.jpg

Eliminatsioonidieet - milleks seda vahel vaja on?

Kuigi eelistada tuleks alati võimalikult mitmekesist toiduvalikut, on vahel teatud välistustest kiirema tasakaalu leidmiseks vajalik. 

salad, greek salad, feta-5904093.jpg

GK, taldrikureegel ja kaalulangus

On palju dieete, mis tekitavad kiire tulemusega ahhaa efekti, kahjuks kaotatakse dieedi lõppedes saavutatu enamasti kiiresti. GK-meetod stabiliseerib mitte ainult veresuhkru, vaid ka isud. Taldrikureegel aitab koguseid ohjata.

oil, olive oil, food-3112195.jpg

Oliiviõlist lähemalt

Meie laiuskraadile küll mitteomase õlivilja õli, kuid arvestades selle kuldset värvi nektari tervisekasu, võiks see väärtuslik ja maitsev saadus igapäevaselt meiegi menüüs olla.

woman, skin, young-3191095.jpg

Sööme naha ilusaks!

Kas teadsite, et nahk on meie suurim organ? Arvestades naha funktsioonide (kaitse, veebilanss, kehatemperatuur jm) olulisust ja ilusa naha esteetilist väärtust, võiks söögivalikuid tehes ka sellele tähtsale organile mõelda.

stomach, body, little girl-5671354.jpg

Kõhukinnisust saab toiduvalikutega leevendada

Kuulen sageli kliente ütlevat, et mul on kõht kinnisepoolne juba lapsepõlvest saadik. Jah, nii võib olla, aga enamasti saab seda olukorda teadliku toiduvaliku ja sobiva füüsilise aktiivsusega parandada.

breakfast, grapes, banana-2620176.jpg

Hommikusöök ei pea olema igav

Puder, puder, puder, puder, võileib…Me ei söö iga päev sama lõunat või õhtusööki. Miks siis on sageli nii, et hommikusöökidest kujuneb tüütu rutiin ja ideid napib kuigi retsepte on lademetes?

plate, diet, hunger-7065817.jpg

Isudest, tahtejõust ja muutustele vastupanust

Olen hakanud märkama mustrit, et kuigi mehi satub nõustamisse vähe, on nad toitumisharjumusi muutes otsustavamad ja järjekindlamad. Naised on altid tulema, arutama ja läbi rääkima, aga harjumused on visad muutuma.  

casserole dish, vegetables, mushrooms-2776735.jpg

Kuidas köögivilju rohkem süüa?

Mul pole ideid! Ma ei oska köögivilju kasutada, maitsestada ja üleüldse, miks ma pean neid sööma? Olen nõus, vahel tekitab tühjale kõhule porgandi närimine tõesti vaid suurema nälja. Aga lisandina võib köögivili olla kirss tordil nii võileival, omletis kui praetaldrikul.

smoothies, juice, fruit-3809509.jpg

Tee smuutist päevane vitamiinipomm!

Smuuti abil saab soovitusliku portsjoni marju ja puuvilju söödud ka see, kes muidu magusatest või hapudest viljadest ei hooli. Smuuti on imeline viis oma toidulauda toitaineterikka joogiga rikastada.

potatoes, vegetables, field-448610.jpg

Kas mahetoidule kulutamisel on mõtet?

Hakkasin mahetoidule rohkem kulutama, kui nägin ühe analüüsi tulemuste pealt, mis kõik mu kehast keskkonna kemikaalide näol läbi käib. Jah, ma tean, et see metaboliseeritakse maksa ja neeruda poolt enamasti edukalt, aga “Ei, aitäh”, ma ikkagi ei soovi oma kehale sellist koormust.

error: Content is protected !!