Minust

Minu valdkonnapõhine teekond

Viin läbi toitumisalaseid konsultatsioone juba aastast 2010. Esmalt läbisin toitumisnõustamise ja -teraapiaalase väljaõppe (2009-2013, Annely Sootsi Tervisekool).  Hiljem olen end täiendanud  Tallinna Tervishoiukõrgkoolis (moodul Õpetus inimese ehitusest ja elutalitlusest I, II, III, 2015-2016), Tallinna Ülikoolis (moodul Sissejuhatus andragoogikasse, 2016-2017), Rahvatervise Akadeemias (biokeemia, kliiniline toitmine, ketogeenne dieet, küsimusmõtlemine nõustajatöös) jpm lühematel ja pikematel kursustel, sh Hiina meditsiini teoorias. Olen Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liige. Käesoleval aastal omistati mulle Tartu Ülikoolist terviseteaduste magistrikraad (epidemioloogia). Õppe läbimine andis mulle laiapõhjalise arusaama teguritest rahva tervise kujunemisel ja haiguste ennetamisel ning vajaliku kompetentsi tervisealastes uuringutes orienteerumiseks.  Oma töös toitumisterapeudina kombineerin teadmised organismi toimimisest ja toidu mõjust inimese tõekspidamiste ja harjumustega. Arvan, et muutused manifesteeruvad millekski positiivseks vaid siis kui need kujunevad osaks inimese väärtussüsteemist. Praktilistes soovitustes kasutan ka oma oskusi, mis sain Rouxbe kokakoolist taimedel põhinevate toitude tegemise kursuselt. Need teadmised võimaldavad täistaimse toidu valmistada eriti toitaineterikkas ja terviklikus võtmes. 

Kohtumiseni nõustamisel!

Ülle Hõbemägi, MSc, toitumisterapeut

Minu insta lemmikud..

… on enamasti ägedad naised või mehed, kes postitavad harivat, tervise- ja toitumise alast infot või kes lihtsalt inspireerivad mind oma julguse, tarmukuse, ideede, uuenduslikkuse vmt-ga. 

Dr Rupy Aujla – on võtnud missiooniks panna kõik tervislikumalt sööma ja postitab peamiselt  vege retsepte.

Dr Lisa Mosconi räägib menopausist neuroteadlase vaatest. Aus sissevaade sellesse, mis naisega sel perioodil toimub.

Dr A Cheragwandi on gastroenteroloog, kes armastab maitsvat sööki, kuid soovib, et see oleks ka kõhule hea.

Siit leiab uskumatu koguse taimetoidu retsepte ja inspiratsiooni. Abiks kõigile, kes taimset toitu armastavad.

Nakatava entusiasmiga toidublogija Alfie Steiner, kelle värvilised vegantoidud lihtsalt ei jäta külmaks.

Michelle MacDonald on üks badass woman, kes muudab 50ndates naise kuvandit ja kes pani trenni tegema ka oma 77 aastase diabeetikust ema.

Lihtsalt vaatasin ja imestasin, kuidas biokeemiku haridusega Jessie Inchauspé nii lihtsalt kogu selle süsivesikute mõju teema piltide abil lahti seletas.

Dr Kara Fitzgeraldi podcaste kuulan juba aastaid – tasuta uudseim tervisealane info otse koju kätte!

error: Content is protected !!